• Tunalı Hilmi Cd. No: 7/B, Çankaya
  • Pzt-Cum
    8:00 - 19:00
7/24 Servis

0312 418 30 40

close

Brülör

Brülör Kurulum & Bakım Onarım Servisi

Brülör, yakıtın hava ile uygun oranda karıştırılarak yakılmasını sağlayan cihazdır. Hassas bir şekilde doğru ayarlanmış brülör, verimlilik ve yakıt tasarrufu sağlar.

Doğalgaz kazan sistemlerinin ömrünü uzatmak ve daha az yakıtla maksimum performans elde etmek için kazan-brülör bakımının ve baca gazı analizinin düzenli olarak yaptırılması gerekir. Ayrıca düzenli bakımlar, arızaların önüne geçilmesine de yardımcı olur.

Baca gazı analizi, yüksek kalorili ısıtma cihazların çevreye yaydığı gazların denetimini ve cihazın daha verimli çalışmasını sağlayan ayarları kapsar. Atmosfere salınan her çeşit gaza emisyon adı verilir. Emisyon, yani yanma ve karışım ayarlarının düzgün yapılmaması ve gereken zaman dilimleri arasında kontrol altında tutulmaması durumunda arıza kaçınılmazdır.

brulor-first-img

Brülör bakımları 12 ay sürekli çalışan cihazlarda 6 aylık periyotlar halinde yapılmalıdır.

Bunun sebebi, cihazın havasını ve gazını ayarlayan mekanik parçalarının zamanla ayarlanan derecelerden sapma göstermesidir. Ayrıca brülörler yüksek kapasiteli cihazlar olduğu için gaz basınçlarındaki ufak değişimlerden çok çabuk etkilenir ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu durum, ayarların değişme ihtimalini artırır.

Baca gazı analizi, yalnızca baca gazı analizörleriyle yapılır. Çünkü cihaz kendi raporunu kendi verir. Bu raporlar sayesinde her ölçümde kıyaslama yapılarak cihazın verimliliğini görmek mümkün olur.

Brülör bakımı yalnızca baca gazı analizi ile sınırlı değildir. Cihazın hava ve gaz ayarını yapan servomotor değişken açılara sahip bir elemandır. Brülöre hava teminini sağlayan fan motor rulmanları zamanla aşınır. Bu da cihazın yüksek sesle çalışmasına ve veriminin düşmesine neden olur. Bu nedenle kontrolünün hassas bir şekilde izlenmesi gerekir.

Alanında uzman ekibimiz, brülör bakım ve onarımı kapsamında yanmanın oluştuğu türbülatör denilen kısmı sökerek cihazın temizliğini ve hassas ayarlarını yapmaktadır.

Brülör Hizmetlerimiz

Brülör Bakımı

Brülör yedek parça
Sıfır ve ikinci el brülör montajı

Meydan Elektromekanik LTD. ŞTİ.  olarak uzman ekibimizle Ankara brülör kurulum, bakım ve onarım servisi olarak hizmet vermekteyiz. Profesyonel, kaliteli ve garantili servis sunan firmamız %100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışmaktadır. Ankara brülör genel servisi olarak Baymak, Buderus, Alarko ve Viessmann gibi sektörde öncü markalarla çalışmaktayız. Firmamız bünyesinde brülör kurulum, onarım ve bakım işlemlerini garantili olarak yaptırabilirsiniz.

‪0533 332 94 37‬ Hemen Arayın!